برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چه جوری یه استاتوس عکس یا ویدیو رو دانلود کنیم ؟

چه جوری یه استاتوس عکس یا ویدیو رو از اندروید دانلود کنیم ؟

1.دسترسی به فولدر مخقی عکس ها

هر موقع که یه استاتوس رو در واتس آپ باز می کنید به طور موقت در یک فولدر مخفی ذخیره می شه. از اونجایی که استاتوس های واتس آپ 24 ساعت طول می کشند ، این دایرکتوری به صورت خودکار آپدیت می شه و به محض اینکه 24 ساعت تموم می شه عکس ها حذف می شند.

برای دسترسی به فایل ها اول از همه به فایل منیجیر نیاز دارید. اگه فایل منیجیر روی گوشیتون نصب ندارید ، File Manager + رو می تونید نصب کنید. بعد از اینکه نصب کردید به قسمت Main Storage برید بعد روی 3 نقطه کلیک کنید و روی View کلیک کنید. Show Hidden Files رو کلیک کنید و بعد برید به WhatsApp  و Media و اونجا فولد Statuses رو میبینید.

2. استفاده از نرم افزار

اگه نمی خوایید از فایل منیجیر برای دانلود عکس های استاتوس استفاده کنید باید از نرم افزار های دیگه استفاده کنید. خیلی این از این اپ ها در گوگل پلی وجود دارند

می تونید برای شروع  Status Saver رو نصب کنید. کار باهاش خیلی راحته و نیازی به توضیح نداره

3. اسکرین شات یا اسکرین رکوردینگ

آخرین راه برای ذخیره عکس و ویدیو های استاتوس اینه که از صفحه اسکرین شات بگیرید یا در حالی که در حال پخش عکس یا ویدیو هست از صفحه فیلم بگیرید.

می تونید دکمه پاور گوشی + دکمه کم کردن صدا را با هم فشار بدید و از صفحه عکس بگیرید.

برای ریکورد کردن فیلم از صفحه هم می تونید یکی از اپ های مخصوص این کار رو دانلود کنید .

چه جوری یه استاتوس رو روی IOS دانلود کنیم ؟

بر عکس اندروید کاربران IOS فقط یک راه برای این کار دارند. گرفتن اسکرین شات یا ریکورد صفحه

در آیفون X و بعد از اون باید دکمه پاور + زیاد کردن صدا را با هم فشار بدید . بقیه کاربرا باید یکی از دکمه های بغل رو فشار بدند و سریعا بعد از اون دکمه هوم رو فشار بدند.

برای ریکورد صفحه هم می تونید از خود ابزار IOS استفاده کنید ، برای این کار به قسمت Settings  بعد Control Center و بعد  Customize Controls برید و بعد زیر قسمت More Controls گزینه  Screen Recording رو پیدا کنید و روی green plus button کلیک کنید. حالا ویدیویی که می خوایید ریکورد کنید رو باز کنید و از control center گزینه  screen recording button رو انتخاب کنید و تمام

چه جوری یه استاتوس روی PC دانلود کنیم

برای دانلود استاتوس بر روی مک یا PC باید از صفحه اسکرین شات بگیرید. روی مک Cmd + Shift + 4 رو با هم فشار بدید. برای اسکرین رکوردینگ هم می تونید از QuickTime Player استفاده کنید و از منوی فایل New Screen Recording رو انتخاب کنید. حالا واتس آپ استاتوس رو باز کنید و Record button رو از QuickTime  بزنید . وقتی تموم شد می تونید ریکورد رو از menu bar options استاپ کنید.

همینطور روی ویندوز می تونید کلید های  Windows + Shift + S رو با هم فشار بدید. برای اسکرین کستینگ هم کلید ویندوز + G رو فشار بدید و گزینه Record رو بزنید

این مقاله از وب سایت makeuseof.com دانلود شده است

How to Download a WhatsApp Status Photo or Video

arash