برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چه جوری برای قرنطینه کرونا ویروس آماده بشیم ؟

در آمریکا مدرسه ها دارند به صورت مجازی فعالیت می کنند ، کمپانی هایی مثل گوگل و فیس بوک به کاربرانشون می گند که به صورت مجازی و از راه دور کار کنند و توصیه شده بقیه جمعیت هم در خونه هاشون بمونند.

اگه شیوع کرونا ویروس ادامه پیدا کنه ، همه باید مدت بیشتری تو خونه هامون بمونیم.

تفاوت قرنطینه ، ایزوله شدن و رعایت فاصله مناسب چیه ؟

قرنطینه شدن ، ایزوله شدن و رعایت فاصله مناسب هر کدوم اهداف متفاوتی دارند ولی همه این قوانین برای جلوگیری از انتشار کرونا ویروس وضع شده اند.

بر اساس وزارت بهداشت آمریکا :

حفظ فاصله اجتماعی : برای این هست که هنگام رابطه با افراد فاصله اجتماعی رو کمتر کنیم. برای همین هست که کنفرانس ها و مدارس تعطیل شدند. مردم هم ممکنه کسب و کار خودشون رو تعطیل کرده باشند و مشغول کار به صورت از راه دور باشند. یه مدل دیگه از تمرین حفظ فاصله این هست که فاصله رو با افراد بیشتر از چندین متر رعایت کنید.

قرنطینه : قرنطینه شدن یا خود قرنطینگی برای مواقعی هست که شخص به طور یقین بیمار نیست و با این کار خودشون رو از بقیه افراد جدا می کنند. مواقعی کاربرد داره که شخص با یک فرد بیمار تماس داشته (یا مشکوک به تماس بوده) و نیاز هست که علایم اون شخص تحت بررسی قرار بگیرد. همچنین قرنطینه مناسب برای افرادی است که در رابطه با افراد بیمار هستند و احتمال بیمار شدن آنها زیاد است.

ایزوله کردن : ایزوله شدن زمانی استفاده می شه که بیمار از کسانی که سالم هستند جدا میشه برای حلوگیزی از انتشار ویروس کرونا. در بعضی از موارد افراد ممکن است در بیمارستان بستری بشند در حالی که اگر علایم بیماری آنها قابل کنترل باشه در خانه ایزوله می شوند.

چه کسانی باید از این دستورات پیروی کنند ؟

خیلی از شهروندان آمریکا مثل سیاتل ، سن فرنسیسکو در حال حاضر فاصله اجتماعی رو رعایت می کنند و در برخی موارد هم مدرسه ها بسته هستند.

ولی سوالی که خیلیا میپرسند اینه که آیا باید خودمون رو قرنطینه کنیم تا در معرض ویروس کرونا نباشیم ؟

سازمان بهداشت آمریکا پیشنهاد می کند تمام افراد دارای سن بالای 60 سال حتما فاصله قانونی رو رعایت کنند و پیشنهاد می کند که در خانه بمانند.

(لطفا دقت کنید این مقاله برای آمریکایی ها نوشته شده است )

چه جوری برای قرنطینه آماده بشیم ؟

برای قرنطینه علاوه بر خرید بطری های آب معدنی و دستمال توالت خیلی کارا باید انجام بدید. بر اساس وزارت بهداشت آمریکا و سازمان بهداشت جهانی چک لیست قرنطینه شما و خانوادتون رو برای ماندن مدت طولانی در خانه آماده می کنه.

قرنطینه شدن به سایز خانواده شما و اینکه چه مدت زمانی می خوایید در قرنطینه بمونید بستگی داره. (حداقل 2 هفته ولی بهترین زمان 1 ماه هست)

در نهایت توجه داشته باشید انباشته کردن و آماده شدن دو تا چیز متفاوت هستند. توصیه شده برای قرنطینه احتمالی لوازم مورد نیاز رو تهیه کنید.

1- آمپول (واکسن) آنفولانزا تزریق کنید

اگه شما و یا یکی اعضای خانواتون واکسن آنفولانزا نزدید حتما این کارو انجام بدید. آمپول آنفولانزا شما رو از خطر ابتلا و ویروس کویید-19 نجات نمی ده ولی به چند طریق خیلی مهم  کمک می کنه.

اول اینکه تزریق واکسن آنفولانزا امکان ابتلا به آنفولانزا رو کاهش می ده ، این به معنی این هست که افراد کمتری به بیمارستان ها مراجعه می کنند و پرستاران و پزشکان وقت بیشتری برای بیماران کویید-19 دارند. همچنین با محافظت بدن خود از آنفولانزا به بدن خودتون کمک می کنید که قوی تر باشه. بنابراین می تونه با ویروسای دیگه مثل کویید-19 مبارزه کنه.

نهایتا تزریق واکسن کویید-19 باعث همدلی مسئولیت پذیری با جامعه می شه. با کاهش احتمال مبتلا شدن خودتون به آنقولانزا شما به افرادی که سیستم ایمنی پایین تری هم دارند کمک می کنید که سیستم ایمنی بهتری برای مقابله با کویید-19 داشته باشند.

2- این موارد رو تهیه کنید ولی زیاده روی نکیند

بعد از اینکه زمانی که نیاز است در قرنطینه باشید را محاسبه کردید مقدار مورد نیاز از اقلام زیر را تهیه کنید :

داروهای بدون نیاز به نسخه مثل سرماخوردگی و ضد درد ها

دستمال کاغذی

صابون

پودر لباس شویی

پوشک و موارد مورد نیاز بچه

شامپو و وسایل حمام

غذا و آشپرخانه

برای غذا لیست خاصی وجود ندارد ولی بعضی از غذا ها بهتر از بقیه هستند.

لوبیا ، برنج ، حبوبات

کنسرو ماهی ، سوپ

روغن ، نمک و دیگر ملزومات پخت و پز

پودر پروتین

قهوه و چایی

میان وعده مثل آجیل و میوه های خشک شده

برای فریزر :

گوشت و مرغ

میوه و سبزی جات

دیگر چیز ها :

غذای حیوانات

اسپری تمیز کننده

فیلتر آب

دستمال توالت

3-از محیط خانه بهترین استفاده رو برای کارکردن بکنید

هر روز لباس بپوشید و آماده کار بشید. انجام این کار شمارو فعال تر می کنه و باعث می شه در ویدیو کنفرانس ها آماده تر باشید و کارای روتینتون رو انجام بدید.

از انجام کارهای خونه پرهیز کنید. کار کردن در خانه به معنی شستن لباس ها ، شستن ظرف ها و تمیز کردن در طول روز نیست. برای جلوگیزی از این کار این کار هارو قبل از خواب یا بعد از بیدار شدن انجام بدید.

اگه با یه نفر دیگه قرنطیه هستید و اونم به صورت از راه دور کار می کنه باید با هم هماهنگ باشید تا مزاحم کار همدیگه نشید.

حواستون به زمان کارکردتون باشه. مشکل ترین چیز راجع به کار کردن ایجاد چارچوب هست. حتما در طول کار زمان هایی رو برای نرمش کردن ، خوردن و حرکات کششی اختصاص بدید.

4- روتین روزمرتون رو تغییر بدید

اگه نیاز به دکتر داشتید حتما از قبل براش برنامه ریزی کنید.

ورزش کنید. یه عالمه کانال یوتیوب برای آمورش ورزش کردن در خانه وجود داره که می تونید ازشون استفاده کنید.

وقتی از خانه خارج می شید چی کار کنید

اگه یه قرنطینه ای رو تجربه می کنید که مشکلی با این موضوع نداره که از خونه خارج بشید و یا اینکه خودتون رو قرنطینه کردید مطمین شید که به طور منظم دستاتون رو می شورید

بر اساس امار رسمی افرادی که بیمار نیستند نیازی به خرید ماسک ندارند و بهتره این کارو انجام ندند تا ماسک کافی برای افراد مریض و کادر درمانی به اندازه کافی موجود باشه

arash