برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

ذخیره باتری آیفون

برای تست میزان سلامت باتری آیفون به قسمت Settings – Battery – Battery health مراجعه کنید. در این قسمت میتونید میزان سلامت باتری گوشیتون رو مشاهده کنید.
برای ذخیره بیشتر باتری گوشی آیفون چند روش وجود داره که در ادامه بهشون اشاره می کنم.

فعال کردن گزینه Low Power Mode

اولین راه برای ذخیره باتری گوشی فعال کردن low power mode هست. برای فعال کردن low power mode به قسمت Settings – Battery برید و low power mode رو فعال کنید. در این حالت بعضی از فعالیت های پس زمینه ای مثل دانلود ها و دریافت ایمیل ها متوقف می شه. همینطور روشنایی صفحه کم می شه و کارکرد گوشی بهینه می شه تا باتری کمتری مصرف بشه.

تماشای فیلم و بازی

مورد بعدی که باید رعایت کنید اینه که تماشای ویدیو و فیلم و همینطور بازی کردن رو با گوشیتون کاهش بدید. دیدن فیلم مقدار زیادی باتری مصرف می کنه. مهم هست که به این مورد توجه کنید.

غیر فعال کردن سرویس مکان یابی و نویگیشن

اگر از اپ های مسیریابی استفاده نمی کنید و نیازی به سرویس مکان یابی ندارید بهتره برای ذخیره بیشتر باتری این امکان رو غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن این گزینه در اپ های مختلف باید به قسمت settings برید و این امکان رو در اپ ها غیر فعال کنید. یا می تونید مثلا این امکان رو فقط برای حالتی که در حال استفاده از اون اپ هستید فعال کنید و در بقیه اوقات اون اپ نمی تونه از سرویس GPS استفاده کنه. برای این منظور باید به قسمت settings و بعد برنامه مورد نظر مراجعه کنید و گزینه location رو انتخاب و سپس never رو فعال کنید.

کم کردن روشنایی صفحه

مورد بعدی کم کردن روشنایی صفحه هست. برای اینکه روشنایی صفحه رو کم کنید می تونید از control center استفاده کنید. پایین صفحه رو به سمت بالا بکشید و روشنایی صفحه رو کم کنید. اگر گزینه Automatic Brightness فعال باشه ، مجددا روشنایی صفحه با تغییر نور محیط تغییر می کنه . برای غیر فعال کردن این مورد به قسمت settings – Brightness  مراجعه کنید و این مورد رو غیر فعال کنید.

فعال کردن Dark Mode

مورد بعدی فعال کردن Dark Mode هست که می تونه تا 30% باتری گوشی رو ذخیره کنه. برای فعال کردن دارک مد به قسمت  Settings –  Display & Brightness برید و این مورد رو فعال کنید.

غیر فعال کردن LTE

LTE یا همون استفاده از داده سیم کارت باتری زیادی مصرف می کنه. اگر می خوایید باتری گوشیتون کمتر مصرف بشه می تونید این مورد رو از Settings – Cellular غیر فعال کنید.

arash