برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

افزایش سرعت اینترنت

نیم سرور یا دی ان اس (DNS) ها مسیر وب سایت مورد نظر شما به کامپیوتر شما را پیدا می کنند و راه را برای ارتباط باز می کنند ، هر چه این ارتباط سریع تر باشد ، کامپیوتر شما ارتباط سریع تری خواهد داشت و زودتر به سایت مربوطه متصل می شود. به صورت پیش فرض ادرس سرور DNS از طریق شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت شما تعیین می شود ، ولی شما می توانید اقدام به تغییر DNS سرور کنید و چنانچه نیم سرور یا همون DNS سرور سریع تری برای شما موجود بود تنظیمات شبکه خودتون رو می تونید تغییر بدید.

برای پیدا کردن سریع ترین نیم سرور یا همن دی ان اس سرور می تونید برنامه DNS Benchmark رو دانلود و نصب کنید.

برای نصب آن می تونید به ادرس https://www.grc.com/dns/benchmark.htm مراجعه کنید و این نرم افزار رو دانلود و نصب کنید.

بعد از نصب و باز کردن برنامه به قسمت NameServers مراجعه کنید و Run Benchmark رو بزنید و منتظر بمونید تا سیستم سریع ترین نیم سرور رو برای شما پیدا کنه.

benchmark

بعد از پیدا کردن سریع ترین نیم سرور باید نیم سرور سیستم خودتون رو عوض کنید. برای این کار می تونید هم از طریق مودم اقدام کنید که باعث می شه نیازی نباشه برای تک تک دستگاهاتون این کارو انجام بدید و فقط با غوض کردن نیم سرور مودم این تغییرات برای همه دستگاهها اعمال می شه و سرعت بیشتری رو تجربه می کنید.

در غیر اینصورت می تونید به تنظیمات کانکشن مربوطه در ویندوز مراجعه کنید و نیم سرور رو تغییر بدید.

این تنظیمات بسته به نسخه ویندوز و نوع مودمی که استفاده می کنید متفاوت هست. ولی در مودم معمولا باید به قسمت WAN بزید و DNS Server رو پیدا کنید و از اونجا اقدام به تعویض نیم سرور کنید.

 

arash